تعرفه و شرایط بیمه پهپاد

بیمه پهپادهای غیر نظامی بدون سرنشین | بیمه هلی شات پهباد

طبق قرارداد و توافقات صورت گرفته ما بین کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دو شرکت بیمه ای «معلم» و «کارآفرین» از این پس کلیه پهپادهای غیر نظامی بدون سرنشین با کاربری های گوناگون تحت پوشش طرح های بیمه ای قرار میگیرند. از این رو شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان به عنوان یکی از شرکت های پهپادمحور با توجه به حجم گسترده فعالیت های خود در حوزه تجهیزات پروازی و پهپادهای غیر نظامی، بیمه این تجهیزات را آغاز نموده است.
در دو شرکت بیمه ای معلم و کارآفرین بیمه پهپادهای غیر نظامی بدون سرنشین، براساس وزن پهپاد و بازه قیمتی روز آن طبق جدول زیر انجام می گردد. 


جدول مربوط به بیمه معلم یکی از شرکت های طرف قرارداد برای بیمه پهپادهای غیر نظامی بدون سرنشین
همه مبالغ مندرج در این لیست به (ریال) می باشد.

تعرفه بیمه پهپاد | قیمت بیمه پهپاد

9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری به مبالغ فوق اضافه می گردد.
در صورت استفاده بیش از یک خلبان یا اپراتور از دستگاه، در صورت بیمه هر خلبان اضافه مبلغ 10 درصد به حق بیمه ها افزوده می شود.


جدول مربوط به بیمه کارآفرین یکی دیگر از شرکت های طرف قرارداد برای بیمه پهپادهای غیر نظامی بدون سرنشین
همه مبالغ مندرج در این لیست به (ریال) می باشد.

قیمت بیمه هلی شات

9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری به مبالغ فوق اضافه می گردد.
در صورت استفاده بیش از یک خلبان یا اپراتور از دستگاه، به ازای هر خلبان در ردیف های 1 تا 3 مبلغ 330/000 ریال و در ردیف های 4 تا 6 مبلغ 550/000 ریال به حق بیمه افزوده می شود.


مراحل انجام بیمه تجهیزات تصویربرداری هوایی، انواع ربات های پرنده، پهپادها و ... 


1. مراجعه به شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان (واحد صدور بیمه) با همراه داشتن وسایل کامل تجهیزاتی که قصد بیمه آن را دارید.
آدرس شرکت: تهران، بلوار فردوس غرب، خیابان سازمان برنامه مرکزی، نبش همافر، پلاک 49، واحد 27
در صورت جستجوی عبارت «نگاه آسمان» در نرم افزار Google Map و Waze می توانید براحتی مسیریابی را انجام دهید.


2. بازبینی کامل وسیله توسط کارشناس بیمه و نماینده امین اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران (شرکت نگاه آسمان) و تهیه گزارش سلامت اولیه دستگاه مورد بیمه


3. نصب برچسب پلمپ بر روی دستگاه مورد بیمه
در این قسمت بر روی دستگاه مورد بیمه برچسب پلمپ شرکت نگاه آسمان نصب می گردد.


4. حتما مدارک مربوط به خرید تجهیزات را به همراه خود داشته باشید. (فاکتور خرید) - کپی کارت ملی صاحب اصلی دستگاه مورد بیمه و در صورت وجود خلبانانی که با وسیله پرنده پرواز را انجام می دهند نیز ضروری است (البته اگر تمایل داشته باشید کلیه اپراتورها یا خلبانان وسیله را بیمه نمایید) در غیر این صورت فقط کپی دارنده یا صاحب اصلی وسیله و شخص اپراتور یا خلبان کفایت می کند. در صورتی که برای وسیله خود از سوی کارگروه پهپاد سند و پلاک دریافت نموده اید، کپی آن را به همراه داشته باشید.


5. در انتها بعد از ارزیابی وسیله توسط کارشناسان و پر نمودن فرم های مربوط به «گزارش بازدید اولیه سلامت پهپاد» و «پرسشنامه بیمه پهپادهای غیر نظامی بدون سرنشین» توسط کارسناسان شرکت نگاه آسمان و پلمپ تجهیزات، مبلغ حق زحمه ارزیابی سلامت دستگاه اخذ می گردد.


6. در مرحله آخر 24 تا 48 ساعت بعد کارشناس بیمه با شما تماس خواهد گرفت و از شما می خواهد برای پرداخت حق بیمه یک ساله خود به نزدیک ترین شعبه شرکت بیمه گر در نزدیک ترین شعبه به محل خود در تهران و یا شهرستان مراجعه نمایید. (در این قسمت دیگر نیازی به حمل وسیله مورد بیمه نمی باشد.)