• مویک ایر 2 کمبو

مویک ایر 2 - Mavic air 2

ربات پرنده جدید شرکت Dji از نوع کوادکوپتر با قابلیت حمل دوربین برای مصارف تصویربرداری، فیلمبرداری و عکس برداری هوایی در تاریخ 9 اردیبهشت ماه 99 به صورت رسمی در ساعت 6 صبح از طریق وب سایت شرکت Dji رونمایی و معرفی شد. Dji اولین باری بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، محصول جدید خود را بدون برگزاری همایشی بزرگ تنها از طریق وب سایت خود معرفی نمود. مویک ایر 2 شبیه به مویک 2

محصول جدید شرکت دی جی آی اگر چه یک محصول جدید در سری مدل های کوادکوپتر مویک ایر است اما بسیار شبیه به مدل کوادکوپترهای مویک 2 است. با نگاهی اجمالی به Mavic Air 2 به نظر می رسد این کوادکوپتر جدید نسخه کوچک شده مویک 2 است.

مویک ایر دو از همان ساختار بازوها و ملخ های تاشونده بهره می گیرد. در قسمت جلو این کوادکوپتر یک سیستم دوربین و گیمبال سه محوزه نصب شده و باطری دستگاه نیز در قسمت انتهایی دستگاه از بالا بر روی فریم یا بدنه نصب می گردد.

دوربین مویک ایر دو برخوردار از یک سنسور 1/2 اینچی با قابلیت ضبط ویدیوهای 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه و همچنین FHD فول اچ دی با نرخ 240 فریم بر ثانیه (اسلوموشن) است. عکسبرداری و تصاویر 48 مگاپیکسل و 12 مگاپیکسل از قابلیت های دیگر دوربین مویک ایر دو است.

HDR در مویک ایر 2

عکس، فیلم و پانارومای مویک ایر 2 مجهز به HDR پیشرفته و توسعه یافته است. HDR مخفف High Dynamic Range به مجموعه ای از تکنیک ها گفته می‌شود که نسبت به روش‌های معمول، امکان وجود دامنه دینامیک روشنایی بیشتری بین نقاط تاریک و روشن را فراهم می‌کنند. هدف این تکنیک‌ها نمایش دقیق دامنه شدت‌های نور موجود در صحنه‌های طبیعی است. در مویک ایر 2 امکان ضبط عکس HDR و فیلم و همچنین پانارومای HDR است. 

در مویک ایر دو می توان ویدیوهای زیبای گذر زمان Hyperlapse با کیفیت یا رزولوشن 8K و همچنین شات های سریع به اصطلاح Quickshot تهیه نمود.

در Mavic Air 2 به لطف وجود حالت D-Cinelike اطلاعات و جزئیات بیشتری برای پردازش عکس ها حفظ می شود. کودینگ یا کدک ویدیویی H.265 ضمن استفاده از فضای کمتری، اطلاعات و جزئیات بیشتری را با حفظ پویایی فیلم منتقل می کند.

راز ویدیوهای باورنکردنی HDR در مویک ایر 2 به دلیل وجود سنسور تصویر با فناوری چهارگانه پیکسل ها یا همان Quad Bayer است. نور و تاریکی با جزئیات دقیق به صورت لایه ای درآمده تا تصاویر رنگی، متعادل و چشم نواز با دامنه پویایی بالا HDR ایجاد شود. در مویک ایر 2 به دلیل وجود دوربین 48 مگاپیکسلی و پشتیبانی از تعداد مگاپیکسل بالاتر و بیشتر، در صورت بزرگنمایی یک تصویر، جزئیات واضح تری به دست خواهد آمد.


Smartphoto ضبط بهینه شده

Mavic Air 2 دارای حالت SmartPhoto است. در حالت اسمارت فوتو به صورت خودکار با ادغام Hyperlight و HDR از جمله در این پنج دسته معروف (غروب آفتاب، آسمان، چمن، برف و درختان) به صورت هوشمند پارامترهای مختلف دوربین برای این صحنه ها بهینه خواهد شد.

در کوادکوپتر جدید Dji در صورتی که در فضایی با نور زیاد عکس برداری شود به کمک تکنیک های HDR نور و لایه بندی تصاویر به دقت بررسی شده و تصاویر با وضوع بالا خروجی گرفته می شود همچنین در صورت عکس برداری در فضایی با نور کم به کمک تکنیک های Hyperlight نویز تصاویر کمتر شده و تصاویر به بهینه سازی صورت گرفته دارای وضوح بالاتری خواهند شد.

سه حالت پروازی هوشمند بهبود یافته در کوادکوپتر Mavic Air 2

FocusTrack این مدل از کوادکوپترهای دی جی آی مجموعه ای از حالات پروازی، تعقیب و ردیابی هوشمند، جدید و بروزشده شامل Spotlight 2.0 و Active Track 3.0 و Point Of interest 3.0 را در اختیار شما می گذارد.

Spotlight 2.0 در این حالت شما می توانید به صورت آزادانه اهرم ها و استیک های ریموت کنترل خود را حرکت دهید در حالی که دوربین بر روی سوژه شما قفل شده است. در هر لحظه می توانید سوژه را تغییر و دوباره انتخاب کنید و به پرواز خود ادامه دهید.َ

ActiveTrack 3.0 این حالت جدید ترین ورژن اکتیوترک در محصولات Dji است. در این حالت سوژه انتخاب شده شما در یک قاب در مرکز تصویر نگه داشته می شود. در فناوری جدید به کار رفته در این حالت اگر سوژه شما به پشت یک مانع یا برای مثال یک درخت قرار گیرد به صورت هوشمندانه با پیش بینی بسیار دقیق، سریع و بهتر می تواند سوژه را حتی در این حالت دنبال نماید.

POI 3.0 حالت بهبودیافته و بروزشده point of interest 2.0 می باشد. در این حالت با انتخاب بک سوژه، مویک ایر دو به دور آن به صورت دقیق تر خواهد چرخید. در این حالت بهبود یافته امکان ردیابی و شناسایی اشیاء همانند مردم، اتومبیل و قایق ها نیز به وجود آمده است.

هایپرلپس 8K به تصویر کشیدن گذر زمان با امکان انتخاب حرکت پرنده در آسمان

در پانارومای HDR مویک ایر دو، تصاویر را علاوه بر اینکه به صورت کامل تر خواهید دید پیشرفته ترین حالت پانارومای محصولات Dji را در این مدل تجربه خواهید کرد با دامنه پویایی بالاتر و دقیق تر و واضح تر. از قابلیت های مهم گرفتن هایپرلپس با رزولوشن 8K در مویک ایر دو، گرفتن این عکس بدون پیچیدگی است در این حالت شما می توانید از انواع حرکت ها همانند Circle، Free، Course Lock و Waypoint را انتخاب کرده و بقیه کار را به Dji Fly بسپارید.


گرفتن تصاویر رویایی ساده شده در مویک ایر دو QuickShot

کلیپ های ویدیویی سینمایی و حرفه ای را می توانید در حالت Quickshot تنها با چند کلیک ضبط نمایید. همچنین می توانید بر روی تصاویر از موسیقی و انواع جلوه ها و فیلترها استفاده نموده و شاهکار خود را بسیار سریع در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. در این حالت می توانید از انواع حرکت های پیش فرض و برنامه های پرواز حرفه ای همانند Dronie، Circle، Helix، Rocket، Boomerang و Asteroid استفاده کنید.

OcuSync 2.0 در مویک ایر دو

فناوری به کار رفته Ocusync 2.0 در مویک ایر دو دارای برد یا فاصله انتقال تصویر 10 کیلومتری با رزولوشن FHD فول اچ دی 1080P است. با این فناوری فاصله انتقال تصویر بیشتر و وضوح مشاهده تصاویر زنده بهبود یافته است. در مویک ایر 2 از تکنولوژی و فناوری OcuSync 2.0 نسخه 2 استفاده شده است. این فناوری برد یا فاصله انتقال تصویر مویک ایر 2 را به 10 کیلومتر با وضوح 1080P با نرخ 30 فریم بر ثانیه می رساند.

فرکانس دوگانه 2.4 و 5.8 گیگاهرتز در Mavic Air 2

این کوادکوپتر از ارتباط فرکانس دوتایی 2.4 و 5.8 GHz پشتیبانی می کند و به صورت خودکار با کمترین تداخل در سریع ترین زمان ممکن بهترین و قوی ترین کانال شناسایی می شود. این قابلیت تا حد بسیار زیادی پرواز ایمن مویک ایر دو را در محیط های پرترافیک و شلوغ فرکانسی تضمین می کند.


پرواز طولانی تر با مویک ایر دو

به اندازه طولانی تر در آسمان می توانید به پرواز خود ادامه داده و تصاویر و عکس های زیبای خود را ضبط نمایید. مویک ایر دو قابلیت پرواز با سرعت 68 کیلومتر در ساعت در حالت Sport ورزشی را دارد.


پرواز ایمن و جلوگیری از برخورد با موانع در مویک ایر دو

کوادکوپتر مویک ایر دو محیط پروازی خود را از سه جهت شناسایی و بررسی می کند. جلو، عقب و زیر (در قسمت زیرین یک چراغ یا ال ای دی کمکی برای بهبود و شناسایی فضای زیرین قرار داده شده است.)

سنسور جلو: سنسور بینایی و ویژن دقیق تا 22 متر 
سنسور عقب: سنسور بینایی و ویژن دقیق تا 23.6 متر
سنسور زیرین: سنسور بینایی و ویژن همراه با سنسور اینفرارد (مادون قرمز) و همچنین چراغ یا ال ای دی کمکی با قابلیت موقعیت یابی بصری به کمک مویک ایر دو آمده اند تا به ایمنی فرود و لندینگ و به دید فضای زیرین این کوادکوپتر کمک کنند. این چراغ یا ال ای دی زیرین قابلیت خاموش و روشن شدن را دارد.

سیستم APAS 3.0 در مویک ایر 2

یک سیستم بهبودیافته و توسعه یافته پیشرفته برای کمک کردن به خلبان یا هدایت کننده مویک ایر دو است.در این سیستم که از یک فناوری پیشرفته Mapping و نقشه برداری بهره می برد موانع شناسایی شده و مانع از برخورد می گردد. همچنین با این فناوری قابلیت پرواز در فضاها و سناریوهای پرواز پیچیده هموار می گردد. صحت عملکرد عدم برخورد به موانع و برنامه ریزی برای پرواز خودکار در این مدل نسب به مدل های قبلی بهبود چشمگیری داشته است. ایمنی افزایش یافته و گزینه های بیشتری در دسترس قرار داده شده است. در مویک ایر دو از تکنولوژی و فناوری جلوگیری از برخورد با موانع APAS 3.0 نسخه 3 استفاده شده است. APAS 3.0 در واقع مخفف Advanced Pilot Assistance Systems به معنای سیستم پیشرفته کمکی برای خلبان و هدایت کننده است.

برنامه Dji Fly ویرایش و ادیت کننده بی دردسر

App یا نرم افزار Dji Fly که پیش از این در کوادکوپتر مویک مینی استفاده شده بود تولید فیلم ها و ویدیوهای بدون عیب و نقص را راحت تر از همیشه کرده است. قسمت ادیت با ویرایش این App از نرم افزار Dji mimo بهره گرفته که پیش از این برای somo pocket شرکت دی جی آی استفاده شده است. امکان دسترسی به تنظیمات دستی، الگوهای بصری و پیشرفته و همچنین قابلیت قراردادن افکتها، اهنگ ها و فیلترها از جمله ویژگی های قسمت ادیت و ویرایش این App در مویک ایر 2 است.


ریموت کنترل و رادیوکنترل جدید طراحی شده در Mavic Air 2

در این مدل از یک رادیوکنترل و یا ریموت کنترل با ظاهر جدید طراحی شده برای در دست گرفتن راحت تر آن توسط هدایت کننده و خلبان دستگاه استفاده شده است. عمر و ماندگاری شارژ ریموت کنترل به 240 دقیقه ارتقاء یافته همچنین گوشی همراه یا دیوایس بسیار سریع در قسمت فوقانی ریموت کنترل برای روی هولدر یا گیره تعبیه شده در این قسمت نصب می گردد.


فیلترهای ND برای مویک ایر دو

در Mavic Air 2 دو مدل یا دو مجموعه فیلتر ND برای ضبط و گرفتن تصاویر بهتر و جذاب تر در دسترس قرار داده شده است. مجموعه فیلترهای ND 16/64/256 برای تنظیم سرعت شاتر در محیط ها و شرایط روشنایی شدید مفید خواهد بود. همچنین مجموعه فیلترهای ND 4/8/32 برای گرفتن تصاویر واضح حتی با وجود مقادر ISO پایین امکان پذیر خواهد بود.

عرضه مویک ایر دو در دو بسته بندی استاندارد و کمبو

این کوادکوپتر همانند دیگر محصولات Dji دارای دو بسته بندی کمبو و استاندارد است. بسته بندی کمبو دارای دو باطری اضافه مجموعا 3 باطری، کیف، هاب شارژر، ملخ اضافه و ... است.


تصویر بسته بندی و قطعات کیت استاندارد Mavic Air 2


تصویر بسته بندی و قطعات کیت کمبو Mavic Air 2

طبق تصویر بالا کیت کمبو دارای مجموعا 3 باطری، کیف رودوشی، مبدل باطری به پاوربانک، هاب شارژر، مجموعه فیلترهای ND و ملخ های اضافه است. کیت کمبو کیت مقرون به صرفه ای از نظر اقتصادی است.

محتوای بالا ترجمه ای دقیق از وب سایت شرکت Dji است. این برگردان فارسی از سوی شرکت نگاه آسمان تهیه شده است.


لینک های مرتبط ...

صفحه معرفی مویک ایر دو در وب سایت شرکت تولیدکننده Dji.com به انگلیسی
مشخصات فنی مویک ایر 2 (انگلیسی)
تصاویر دیگر از کوادکوپتر جدید دی جی آی به نام Mavic Air 2
تصاویر اولیه مویک ایر دو قبل از رونمایی رسمی توسط دی جی آی
تعمیر مویک ایر 2 در نگاه آسمان (کلینیک تخصصی تعمیرات پهپاد و کواد کوپتر در ایران)
فروش مویک ایر 2 کمبو در ایران از سوی شرکت نگاه آسمان آغاز شد

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مویک ایر 2 کمبو

  • تولید کننده: دی جی آی Dji
  • مدل محصول: ma2
  • موجودی: در انبار
  • 29,000,000 تومان


بازدید: 9887

1 نظر / نظر بدهید
ارتباط در واتس اپ از طریق رایانه

ارتباط در واتس اپ از طریق گوشی همراه

ارتباط تلفنی با شرکت 44114767

آدرس شرکت نگاه آسمان