هلی شات و کوادکوپتر تصویربرداری هوایی

از سال ۲۰۱۰ میلادی، پهپادها در حوزه غیر نظامی در بخش های مختلف مورد استفاده قرار گرفتند. اولین کاربری پهپادها را می توان حمل دوربین و تصویربرداری هوایی عنوان کرد. پهپادها به سرعت جایگاه ویژه در حوزه تصویربرداری هوایی پیدا کردند و امروزه یکی از اصلی ترین ابزارهای تصویربرداری در جهان به شمار می روند. شرکت دی جی آی یکی از بهترین و بزرگترین شرکت های تولیدکننده پهپادهای غیر نظامی در جهان است. این شرکت در این کاربری انواع کوادکوپترها را طراحی و روانه بازار کرده است. محصولاتی که در ادامه خواهید دید جدیدترین مدل از کوادکوپترهای تصویربرداری هوایی در جهان اند.

هلی شات مویک 3 | خرید هلی شات DJI Mavic 3 | قیمت پهپاد مویک 3 | فروش کوادکوپتر DJI Mavic 3

بروز: کوادکوپتر DJI Mavic 3

علاوه بر تولید مویک ۳، دو مدل جدیدتر از این کلاس به نام های مویک ۳ کلاسیک و مویک ۳ پرو نیز رونمایی و روانه بازار شده است. مویک ۲ پرو و مویک پرو نیز مدل های قدیمی این کلاس هستند.

dji air 3 هلی شات جدید 2023

بروز: کوادکوپتر DJI Mavic Air 3

مویک ایر ۲s و مویک ایر ۲ و مویک ایر، ۳ مدل قدیمی این کلاس هستند. مویک ایر ۲ و مویک ایر ۲s یکی از بهترین محصولات شرکت دی جی آی بودند که در حال حاضر تولید نمی شوند.

هلی شات مویک مینی 3 پرو | خرید هلی شات DJI Mini 3 pro | قیمت پهپاد مینی 3 پرو | فروش کوادکوپتر DJI Mini 3 Pro

بروز: کوادکوپتر DJI Mini 3 Pro

مدل های مینی ۲، مینی SE و مینی ۱ مدل های قدیمی این کلاس هستند. مینی ۲ و مینی ۳ پرو بهترین کوادکوپتر های مینی و کوچک دی جی آی هستند.

هلی شات آواتا | خرید هلی شات DJI Avata | قیمت پهپاد آواتا | فروش کوادکوپتر DJI AVATA

بروز: کوادکوپتر DJI AVATA

دی جی آی در اولین تجربه خود در حوزه کواکوپترهای ریس و سرعتی در ابتدا مدل DJI FPV را تولید کرد. این مدل دارای اشکالات بنیادین بود. این شرکت هم اینک DJI AVATA را به عنوان جدیدترین کوادکوپتر مسابقه ای خود روانه بازار کرده است.


پهپاد و کوادکوپتر نقشه برداری

استفاده از کوادکوپترها امروزه در حوزه نقشه برداری هوایی بسیار رونق یافته است. همان طور که در ادامه خواهید دید کوادکوپترهای فانتوم ۴ پرو V1 و V2 و همچنین مویک ۲ پرو به دلیل داشتن دوربین با قابلیت عکسبرداری ۲۰ مگاپیسکل، سازگاری با نرم افزارها یا App های ترسیم رن یا مسیرهای پروازی و همچنین قابلیت نصب ماژول PPK بسیار در این حوزه متداول هستند.

از سوی دیگر شرکت بزرگ Dji یک ابزار حرفه ای دیگر به نام فانتوم ۴ RTK را نیز به صورت تخصصی برای حوزه نقشه برداری هوایی طراحی و روانه بازار کرده است. ماتریس ۳۰۰ RTK نیز یکی دیگر از بهترین و حرفه ای ترین محصولات نقشه برداری هوایی در جهان است. این محصول به صورت پیش فرض فاقد سیستم دوربین و گیمبال یا همان استابلایزر است. شما می توانید با توجه به نیاز خود در حوزه نقشه برداری هوایی، از دو سیستم دوربین و گیمبال Zenmuse P1 و سیستم یکپارچه لایدار (لیزر اسکنر) Zenmuse L1 استفاده کنید.

کوادکوپتر نقشه برداری matrice 300 RTK با دوربین zenmuse P1 و zenmuse L1

ماتریس ۳۰۰ RTK

به صورت پیش فرض بدون دوربین عرضه می شود.

آموزش نقشه برداری هوایی با DJI Mavic 3 Enterprise

مویک ۳ اینترپرایز

جدیدترین ابزار اختصاصی DJI در حوزه نقشه برداری هوایی

هلی شات فانتوم 4 پرو

فانتوم ۴ پرو

دارای قابلیت نصب ماژول PPK

پهپاد مویک 2 پرو

مویک ۲ پرو

دارای قابلیت نصب ماژول PPK

دوربین و گیمبال Zenmuse P1

قابل نصب بر روی ماتریس ۳۰۰ RTK

سیستم لایدار Zenmuse L1

قابل نصب بر روی ماتریس ۳۰۰ RTK

کوادکوپترهای فانتوم ۴ پرو، مویک ۲ پرو و فانتوم ۴ RTK دارای دوربین ثابت یک تکه برای نقشه برداری هوایی هستند. تنها محصولی که قابلیت تغییر دوربین و نصب انواع ماژول های مرتبط با نقشه برداری هوایی را دارد کوادکوپتر حرفه ای ماتریس ۳۰۰ RTK است. برای این کوادکوپتر در حوزه نقشه برداری هوایی نیز دو سیستم Zenmuse P1 و Zenmuse L1 طراحی شده است.

بر روی فانتوم ۴ پرو و مویک ۲ پرو ماژول PPK قابل نصب است. متداول ترین و تقریبا حرفه ای ترین و بهترین ماژول PPK ماژول شرکت Teokit می باشد.


کوادکوپتر و پهپاد بازرسی هوایی و صنعتی

کوادکوپتر ماتریس ۳۰۰ RTK به همراه دوربین های صنعتی H20 و H20T و H20N که دارای قابلیت زوم، اخذ تصاویر حرارتی یا ترمال و همچنین دید در شب هستند در حوزه بازرسی هوایی توسط مراکز امنیتی و حراستی و همچنین تیم های جستجو و نجات همچون هلال اهمر، آتش نشانی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

Dji m30 و Dji m30T نیز مدل دیگر از ابزارهای هوایی برای بازرسی هستند که در قسمت زیرین آنها دوربین با قابلیت اخذ تصاویر حرارتی و زوم نصب شده است. مویک ۲ اینترپرایز ادونسد نیز ابزار دیگر این حوزه در سایز کوچک تر است.

DJI Matrice 350 RTK کوادکوپتر ماتریس 350

پهپاد DJI Matrice 350 RTK

کوادکوپتر صنعتی Dji M30 و Dji M30T

این مدل دارای دوربین حرارتی و زوم است

مشخصات، قیمت و خرید مویک 3 ترمال حرارتی مدل DJI Mavic 3 Thermal

کوادکوپتر مویک ۳ ترمال

این مدل دارای دوربین حرارتی و زوم است


پهپاد سمپاش و کشاورزی

کمپانی Dji یکی از شرکت های تولیدکننده پهپادهای سمپاش و کشاورزی در جهان است و تولیدات این شرکت نیز در ایران به فروش رسیده است. مدل MG1 که خود دارای مدل های MG-1S و MG-1P است اولین پهپاد ۸ موتوره Dji بوده که دارای ظرفیت ۱۰ لیتری است. این شرکت در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز پهپاد ۱۶ لیتری به نام Dji T16 و ۲۰ لیتری به نام Dji T20 را روانه بازار کرد. این سه مدل در حال حاضر به دلیل قدیمی شدن و عدم تولید از سال ۲۰۲۰ دیگر در بازار این حوزه موجود نیست.

مدل های Dji T10 و Dji T20P و Dji T30 و Dji T40 که به ترتیب ۱۰، ۲۰، ۳۰ و ۴۰ لیتری هستند متاسفانه در ایران تحریم است و امکان پرواز و کار عملیاتی برای آنها وجود ندارد. در نتیجه تامین محصولات این کمپانی به صورت کامل در ایران با مشکل مواجه شده است، مدل های قدیمی در بازار یافت نمی شود و مدل های جدید تحریم است.

لیست کامل پهپادهای سمپاش ایرانی و خارجی

نگاه آسمان از سال ۱۴۰۰ با توجه به مشکلات تامین محصولات دی جی آی در بخش پهپادهای سمپاش، سبد کالایی خود در این بخش را با محصولات با کیفیت و هایتک مجموعه پهپادی شریف تامین نموده است. نگاه آسمان نماینده رسمی عرضه کننده محصولات این شرکت است.

پهپاد سمپاش شریف بهترین پهپاد کشاورزی ایرانی ساخت شرکت Sharifuav

پهپاد سمپاش آسمان

تولید در سه سایز ۱۰، ۲۰ و ۳۰ لیتری

dji mavic 3 multispectral پهپاد مویک 3 مولتی اسپکترال

مویک ۳ مولتی اسپکترال

دارای ماژول RTK