دوره آموزشی خلبانی پهپاد و کوادکوپتر و هلی شات

مجوز و گواهینامه مرکز آموزش شرکت نگاه آسمان

شرکت نگاه آسمان یکی از مراکز آموزشی مجاز در حوزه پهپاد زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری است. شماره مجوز این شرکت در بخش آموزش IR.TA.128 می باشد و براساس این مجوز این شرکت می تواند دوره های پهپادی را برگزار و گواهینامه معتبر صادر نماید.

تاریخچه آموزشهای پهپادی در نگاه آسمان

در نگاه آسمان به واسطه فعالیت های درخشان در حوزه تجهیز سازمان ها، ارگانها و شرکتی های دولتی و خصوصی به پهپادهای غیر نظامی، نیاز به آموزش از سالهای ۱۳۹۳ به صورت جدی احساس شد. از اوایل سال ۹۳ بخشی با نام آکادمی آموزشی نگاه آسمان آغاز به کار کرد. این آکادمی با توجه به کاربردهای آن زمان پهپادهای غیر نظامی که عمدتا در دو کاربری تصویربرداری هوایی و نقشه برداری هوایی با پهپاد خلاصه می شد کار خود را آغاز کرد.

با توجه به نبود الگوی مشخص آموزشی در حوزه پهپاد، نگاه آسمان خالق آموزش های پهپادمحور بود. نگاه آسمان از همان سالهای اولیه در پی ایجاد یک فرآیند استاندارد، با کیفیت و منحصربفرد بود. اولین سرفصل های مربوط به حوزه پهپادهای تصویربرداری توسط این آکادمی نوشته شد. نگاه آسمان از سوی دیگر، با توجه به حساسیت های موجود در کشور و بخصوص در تهران با هماهنگی صورت گرفته از فضای بسیار استاندارد و با کیفیت باغ ملی گیاه شناسی ایران برای برگزاری دوره های آموزشی خود استفاده کرد.

در سال ۹۸ نگاه آسمان میزبان ۱۲۰ کارآموز در تهران و دوره قوانین و مقررات هوایی پهپادها بود. این دوره را می توان یکی از بزرگ ترین دوره های قوانین و مقررات هوایی پهپادها در دهه ۹۰ در کشور نام برد.

تصویری از بزرگترین دوره برگزار شده در حوزه پهپاد

مطالب و اخبار مرتبط:

گزارش متنی و تصویری از بزرگترین دوره قوانین و مقررات پهپادها (لینک)
گزارش متنی و تصویری از دوره های آموزشی پهپادمحور برگزار شده توسط نگاه آسمان (لینک)

از اوایل سال ۹۷ تا اواخر سال ۹۹ مجموعا ۵۰ دوره خلبانی پهپاد در کلاس مولتی روتور با محوریت محصولات پروازی DJI در تهران به میزبانی نگاه آسمان برگزار گردید.

در سال ۹۸، با توجه به نیاز احساس شده در بخش نقشه برداری هوایی با پهپاد، یکی از دقیق ترین سرفصل های آموزشی برای دوره های سه روز فتوگرامتری پهپاد مبنا یا نقشه برداری هوایی با پهپاد در آکادمی آموزشی نگاه آسمان تهیه شد.

با توجه به تجربه گران بهای آموزش های تصویربرداری هوایی با پهپاد و خلبانی پهپاد و داشتن امکانات آموزشی، استقبال بسیار خوبی در بخش دوره های نقشه برداری هوایی با پهپاد نیز به عمل آمد. میزان رضایت مندی کاربران و شرکت کنندگان از دوره های فتوگرامتری پهپاد مبنا درصد خیره کننده ۹۵ بود.

در همین سال ها در نگاه آسمان، با توجه به رشد کاربری کشاورزی و محلول پاشی با پهپاد، دوره ای سه روزه با سرفصل های مشخص در این کاربری تدوین گردید.

آکادمی آموزشی نگاه آسمان در سال ۱۳۹۳ به صورت رسمی تاسیس شد
نیاز آموزشی اولیه در حوزه پهپاد غیر نظامی در دو کاربری تصویربرداری هوایی و نقشه برداری هوایی بود.
نگاه آسمان برگزارکننده بزرگترین دوره قوانین و مقررات هوایی با پهپادها در کشور
در سال ۹۸ یکی از کامل ترین و دقیق ترین سرفصل های آموزش نقشه برداری هوایی با پهپاد در نگاه آسمان نوشته شد

لیست دوره های آموزشی پهپادمحور نگاه آسمان

  1. دوره مهارت خلبانی پهپاد
  2. دوره تصویربرداری هوایی و پرواز با پهپادهای DJI
  3. دوره بازرسی هوایی و پرواز با پهپادهای اینترپرایز DJI
  4. دوره نقشه برداری هوایی با پهپاد
  5. دوره آشنایی و نحوه کار با ماژول PPK
  6. دوره پهپادهای سمپاش و محلول پاش
  7. دوره پهپادهای کشاورزی و مولتی اسپکترال

دوره مهارت خلبانی پهپاد، کوادکوپتر و هلی شات

این دوره همان دوره الزام آور سازمان هواپیمایی کشوری است که هر کاربر که دارای پهپاد و کوادکوپتر است باید در این دوره شرکت کرده و گواهینامه معتبر مهارت خلبانی پهپاد را کسب نماید.

دوره تصویربرداری هوایی با پهپاد (کلاس مولتی روتور)

دوره تصویربرداری هوایی با پهپاد در نگاه آسمان با دوره خلبانی پهپاد ادغام شده است و دانشجویانی که در دوره خلبانی پهپاد شرکت می کنند در واقع این دوره را نیز سپری خواهند کرد. سرفصل هایی همچون حالات پروازی هوشمند برای برداشت تصاویر هوایی، انواع حرکات مربوط به پهپاد در برداشت تصاویر هوایی و تنظیمات صحیح دوربین در همین دوره به دانشجویان عزیز منتقل خواهد شد.

دوره نقشه برداری هوایی با پهپاد یا فتوگرامتری پهپاد مبنا

در این دوره دانشجویان با اصطلاحات حوزه نقشه برداری با پهپاد به صورت کامل آشنا شده و به صورت عملی برداشت های مربوط به تهیه نقشه های هوایی و همچنین پردازش های مربوطه به این دوره را انجام خواهند داد. سعی شده است در این دوره مباحث مربوط به خلبانی پهپاد نیز گنجانده شود.

دوره سمپاشی و محلول پاشی با پهپاد

این دوره مخصوص دانشجویانی ست که پهپاد محلول پاش را تهیه کرده اند و قصد آموزش تمام و کمال آن را دارند. از توضیحات و آشنایی های اولیه، تا نرم افزار، پرواز آن و مباحث تخصصی کشاورزی و محلول پاشی در این دوره ارائه خواهد شد.

تقویم آموزشی شرکت نگاه آسمان

نام دورهتاریخ دورهمبلغ (تومان)
مهارت خلبانی پهپاد
دوره الزام آور حوزه پهپاد
با صدور گواهینامه معتبر خلبانی پهپاد
۵ تا ۸ دی ماه۵.۵۰۰.۰۰۰
نقشه برداری هوایی با پهپاد + مهارت خلبانی پهپاد
با صدور گواهینامه معتبر خلبانی پهپاد و نقشه برداری
۵ تا ۹ دی ماه۱۲.۵۰۰.۰۰۰
دوره یک روزه آموزش کوادکوپترهای DJI۱.۵۰۰.۰۰۰
آزمون تایید و تبدیل مدارک قدیمی پهپاد۱.۰۰۰.۰۰۰

برای ثبت نام اینترنتی در دوره های آموزشی بر روی لینک زیر کلیک کنید

در صورت نیاز به مشاوره و داشتن سوال در خصوص دوره های آموزشی، لطفا شماره همراه خود را ثبت نمایید.