دوره آموزشی خلبانی پهپاد و کوادکوپتر و هلی شات

مجوز و گواهینامه آکادمی آموزشی مجموعه نگاه آسمان

آکادمی آموزشی مجموعه نگاه آسمان یکی از مراکز آموزشی مجاز، بزرگ و قدیمی در حوزه پهپاد زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری است. مجوز این شرکت در بخش آموزش به شماره IR.TA.128 می باشد و براساس این مجوز این شرکت می تواند دوره های پهپادی را برگزار و گواهینامه معتبر برای آن صادر نماید.

آکادمی آموزشی نگاه آسمان بر طبق گزارش 6 ماه پایانی سال 1402 به عنوان بزرگترین و پر ترافیک ترین مجموعه آموزشی پهپادی در سطح کشور انتخاب شد. این مرکز آموزشی مجاز سازمان هواپیمای کشوری موفق به برگزاری 12 دوره مهارت خلبانی پهپاد در نیم سال پایانی 1402 شد.

مشاهده اخبار و گزارشات تصویری دوره های قبل

تاریخچه آموزشهای پهپادی در نگاه آسمان

در نگاه آسمان به واسطه فعالیت های درخشان در حوزه تجهیز سازمان ها، ارگانها و شرکتی های دولتی و خصوصی به پهپادهای غیر نظامی، نیاز به آموزش از سالهای 1393 به صورت جدی احساس شد. از اوایل سال 93 بخشی با نام آکادمی آموزشی نگاه آسمان آغاز به کار کرد. این آکادمی با توجه به کاربردهای آن زمان پهپادهای غیر نظامی که عمدتا در دو کاربری تصویربرداری هوایی و نقشه برداری هوایی با پهپاد خلاصه می شد کار خود را آغاز کرد.

با توجه به نبود الگوی مشخص آموزشی در حوزه پهپاد، نگاه آسمان خالق آموزش های پهپادمحور بود. نگاه آسمان از همان سالهای اولیه در پی ایجاد یک فرآیند استاندارد، با کیفیت و منحصربفرد بود. اولین سرفصل های مربوط به حوزه پهپادهای تصویربرداری توسط این آکادمی نوشته شد. نگاه آسمان از سوی دیگر، با توجه به حساسیت های موجود در کشور و بخصوص در تهران با هماهنگی صورت گرفته از فضای بسیار استاندارد و با کیفیت باغ ملی گیاه شناسی ایران برای برگزاری دوره های آموزشی خود استفاده کرد.

در سال 98 نگاه آسمان میزبان 120 کارآموز در تهران و دوره قوانین و مقررات هوایی پهپادها بود. این دوره را می توان یکی از بزرگ ترین دوره های قوانین و مقررات هوایی پهپادها در دهه 90 در کشور نام برد.

تصویری از بزرگترین دوره برگزار شده در حوزه پهپاد

مطالب و اخبار مرتبط:

گزارش متنی و تصویری از بزرگترین دوره قوانین و مقررات پهپادها (لینک)
گزارش متنی و تصویری از دوره های آموزشی پهپادمحور برگزار شده توسط نگاه آسمان (لینک)

از اوایل سال 97 تا اواخر سال 99 مجموعا 50 دوره خلبانی پهپاد در کلاس مولتی روتور با محوریت محصولات پروازی DJI در تهران به میزبانی نگاه آسمان برگزار گردید.

در سال 98، با توجه به نیاز احساس شده در بخش نقشه برداری هوایی با پهپاد، یکی از دقیق ترین سرفصل های آموزشی برای دوره های سه روز فتوگرامتری پهپاد مبنا یا نقشه برداری هوایی با پهپاد در آکادمی آموزشی نگاه آسمان تهیه شد.

با توجه به تجربه گران بهای آموزش های تصویربرداری هوایی با پهپاد و خلبانی پهپاد و داشتن امکانات آموزشی، استقبال بسیار خوبی در بخش دوره های نقشه برداری هوایی با پهپاد نیز به عمل آمد. میزان رضایت مندی کاربران و شرکت کنندگان از دوره های فتوگرامتری پهپاد مبنا درصد خیره کننده 95 بود.

در همین سال ها در نگاه آسمان، با توجه به رشد کاربری کشاورزی و محلول پاشی با پهپاد، دوره ای سه روزه با سرفصل های مشخص در این کاربری تدوین گردید.

آکادمی آموزشی نگاه آسمان در سال 1393 به صورت رسمی تاسیس شد
نیاز آموزشی اولیه در حوزه پهپاد غیر نظامی در دو کاربری تصویربرداری هوایی و نقشه برداری هوایی بود.
نگاه آسمان برگزارکننده بزرگترین دوره قوانین و مقررات هوایی با پهپادها در کشور
در سال 98 یکی از کامل ترین و دقیق ترین سرفصل های آموزش نقشه برداری هوایی با پهپاد در نگاه آسمان نوشته شد.

لیست دوره های آموزشی پهپادمحور نگاه آسمان

  1. دوره مهارت خلبانی پهپاد
  2. دوره تصویربرداری هوایی و پرواز با پهپادهای DJI
  3. دوره بازرسی هوایی و پرواز با پهپادهای اینترپرایز DJI
  4. دوره نقشه برداری هوایی با پهپاد
  5. دوره آشنایی و نحوه کار با ماژول PPK
  6. دوره پهپادهای سمپاش و محلول پاش
  7. دوره پهپادهای کشاورزی و مولتی اسپکترال

دوره مهارت خلبانی پهپاد، کوادکوپتر و هلی شات

این دوره همان دوره الزام آور سازمان هواپیمایی کشوری است که هر کاربر که دارای پهپاد و کوادکوپتر است باید در این دوره شرکت کرده و گواهینامه معتبر مهارت خلبانی پهپاد را کسب نماید.

دوره تصویربرداری هوایی با پهپاد (کلاس مولتی روتور)

دوره تصویربرداری هوایی با پهپاد در نگاه آسمان با دوره خلبانی پهپاد ادغام شده است و دانشجویانی که در دوره خلبانی پهپاد شرکت می کنند در واقع این دوره را نیز سپری خواهند کرد. سرفصل هایی همچون حالات پروازی هوشمند برای برداشت تصاویر هوایی، انواع حرکات مربوط به پهپاد در برداشت تصاویر هوایی و تنظیمات صحیح دوربین در همین دوره به دانشجویان عزیز منتقل خواهد شد.

دوره نقشه برداری هوایی با پهپاد یا فتوگرامتری پهپاد مبنا

در این دوره دانشجویان با اصطلاحات حوزه نقشه برداری با پهپاد به صورت کامل آشنا شده و به صورت عملی برداشت های مربوط به تهیه نقشه های هوایی و همچنین پردازش های مربوطه به این دوره را انجام خواهند داد. سعی شده است در این دوره مباحث مربوط به خلبانی پهپاد نیز گنجانده شود.

دوره سمپاشی و محلول پاشی با پهپاد

این دوره مخصوص دانشجویانی ست که پهپاد محلول پاش را تهیه کرده اند و قصد آموزش تمام و کمال آن را دارند. از توضیحات و آشنایی های اولیه، تا نرم افزار، پرواز آن و مباحث تخصصی کشاورزی و محلول پاشی در این دوره ارائه خواهد شد.

تقویم آموزشی، هزینه و تاریخ برگزاری دوره

علاقه مندان به شرکت در دوره های آموزشی آکادمی نگاه آسمان می توانند با کلیک بر روی گزینه “ثبت نام اینترنتی” در قسمت زیر، اطلاعات کامل دوره ها، تقویم آموزشی، جدیدترین تاریخ پیش روی برگزاری دوره ها و هزینه شرکت در آنها را کسب نمایند.

در صورت نیاز به مشاوره و داشتن سوال در خصوص دوره های آموزشی، لطفا شماره همراه خود را ثبت نمایید.