بهادری جهرمی: لایحه حمایت از تولید پهپادهای غیرنظامی در دولت تصویب شد

570 بازدید
بهادری جهرمی: لایحه حمایت از تولید پهپادهای غیرنظامی در دولت تصویب شد

به گزارش خبرنگار دولت ایرنا، «علی بهادری‌جهرمی» در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات هیات وزیران، سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به حمایت دولت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان فناوری در حوزه پهپادهای غیرنظامی بیان کرد: با توجه به توسعه کاربردی پهپادها در حوزه‌های مختلف کشاورزی و علم و فناوری و حوزه‌های مختلف که مورد نیاز بخش‌های غیرنظامی هستند یک متن لایحه حمایتی به تصویب هیات وزیران رسی که تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد. همچنین پروانه‌های فعالیت در زمینه ساخت‌وساز، تولید، آموزش، تعمیرات، بهره‌برداری و صدور گواهینامه‌های کاربری در حوزه‌های ساخت پهپادهای غیرنظامی مثل کشاورزی و صنعتی در این لایحه پیش‌بینی شد.

وی تاکید کرد: همچنین پیش‌بینی‌ شد سازمان هواپیمایی کشوری و دستگاه‌های مرتبط حمایت‌های لازم را از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان این حوزه هم در تخصیص مجوزهای واردات قطعات یا نمونه‌هایی که از آنها الگوگیری یا انتقال دانش فنی انجام می‌شود، داشته باشند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.nauav.ir/?p=4860
اشتراک گذاری:
نگاه آسمان
نگاه آسمان اولین مجتمع تولیدی، آموزشی و خدماتی در حوزه پهپاد تجاری و صنعتی در کشور است. این شرکت از سال 1388 در این صنعت نوظهور در حال فعالیت است.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بهادری جهرمی: لایحه حمایت از تولید پهپادهای غیرنظامی در دولت تصویب شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.