فنلاندی ها 140 کوادکوپتر مویک مینی را به ارتش اوکراین اهدا کردند

1678 بازدید

گروهی از مردم فنلاند به صورت داوطلبانه ۱۴۰ دستگاه پهپاد Mavic mini شرکت Dji را برای کمک به ماموریت های بازرسی هوایی و شناسایی به ارتش اوکراین تحویل دادند.

هانری لیندروس و دوستانش برای این کار، کمپین جمع آوری کمک مالی راه اندازی کردند و بیش از 57000 دلار (52000 یورو) برای خرید و تحویل این کوادکوپترها که وزن زیر 250 گرمی دارند، جمع آوری کردند.

آنها حتی باتری پهپادها را قبل از تحویل شارژ کردند تا سریعا از سوی ارتش اوکراین قابل استفاده باشد. آنها همچنین برای اطمینان از نظارت بی وقفه توسط این پهپادها، باتری و شارژرهای اضافه نیز برای این پهپادها تهیه کرده اند.

از این گروه، سه نفر این محموله را از طریق لهستان به اوکراین انتقال و تحویل دادند.

لیندروس یکی از اعضای این گروه در یک پست اینستاگرامی نوشته:

140 پهپاد را به لهستان ارسال کرده ایم و اکنون در راه تحویل به ارتش اوکراین است تا در صورت نیاز در عملیات شناسایی به ارتش کمک کنند. تجهیزات 52 هزار یورویی آماده ارسال به خط مقدم مبارزه یک ملت است که برای موجودیت خود می جنگد. ما تمام شب نخوابیدیم تا همه پهپادها را آماده سازی کرده و تمام باتری های آن را شارژ کنیم.

این محموله روز چهارشنبه به ارتش اوکراین تحویل داده شده است و به نظر می رسد تنها یکی از محموله هایی باشد که قرار است این گروه به ارتش اوکراین تحویل دهد.

لیندروس می‌گوید درخواست‌هایی برای پهپادهای بیشتری دریافت کرده است و در حال برنامه‌ریزی برای ارسال یک محموله دیگر در هفته آینده است. او همچنین گفته تامین کننده پهپادها در فنلاند به نام Verkkokauppa پهپادها را به قیمت تمام شده‌اش به ما فروخته است.

وزارت دفاع اوکراین در اوایل درگیری به قدرت پهپادهای کوچک پی بردند. آنها در یک پیام فیس بوکی که در 25 فوریه منتشر شد از صاحبان پهپادهای کوچک درخواست کردند که از پهپادهای خود برای کمک به ارتش اوکراین استفاده کنند. همچنین صاحبان پهپادها می توانند با اهدای این پرنده ها به ارتش اوکراین در شناسایی و بازرسی هوایی پیشروی نیروهای روسی کمک کنند.

با توجه به پیشروی روس ها در شهرهای اوکراین و کشیده شدن جنگ به درون شهرها، کوادکوپترها ابزار بسیار کارآمدی برای نیروهای ارتش اوکراین هستند. نیروهای ارتش با همراه داشتن کوادکوپتر به راحتی می توانند در هر لحظه آن را پرواز داده و از آسمان پیشروی نیروهای روسی را رصد کنند. به نظر می رسد نیروهای داوطلب فنلادی در انتخاب نوع کوادکوپتر دچار اشتباه شده اند، مدل مویک مینی آن هم از نوع SE شاید آن چنان قدرت تجسس و شناسایی قوی را نداشته باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.nauav.ir/?p=756
اشتراک گذاری:
نگاه آسمان
نگاه آسمان اولین مجتمع تولیدی، آموزشی و خدماتی در حوزه پهپاد تجاری و صنعتی در کشور است. این شرکت از سال 1388 در این صنعت نوظهور در حال فعالیت است.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد فنلاندی ها 140 کوادکوپتر مویک مینی را به ارتش اوکراین اهدا کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.