متن پرسش و پاسخ با یکی از مشتریان در خصوص پهپادهای سمپاش آسمان

518 بازدید
پهپاد سمپاش مشهد
 • مجموعه خود را معرفی نمایید؟

لیست برخی از مشتریان حقوقی ما در لینک

https://www.nauav.ir/negah-aseman-company-customers قابل مشاهده است.

شرکت سهامی خاص فناور بال گستر نگاه آسمان در سال 95 به ثبت رسیده است. البته فعالیت شرکت کنونی از سال 88 در قالب شرکت دیگری آغاز شده است. این شرکت هم اکنون در یک مجموعه یکپارچه پهپادی دارای بخش های آموزش، تعمیرات و سالن تولید است. این شرکت دارای مجوزهای زیر است.

این شرکت دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه آموزش است. نگاه آسمان با داشتن این مجوز می تواند دوره های آموزشی مربوط به پهپاد را در کشور برگزار کرده و گواهینامه معتبر حوزه پهپاد را صادر نماید.

نگاه آسمان برگزار کننده دوره مهارت خلبانی پهپاد یا صلاحیت پرواز با پهپاد در کشور است و می تواند گواهینامه کاربر پهپاد یا خلبانی پهپاد که گواهینامه ای الزام آور در این حوزه است را صادر نماید.

از سوی دیگر شرکت نگاه آسمان دارای مجوز ارزشمند غیر عملیاتی در حوزه پهپادها است.

نگاه آسمان یکی از اولین شرکت های پهپادی است که از سال ۱۳۹۲ عضو رسمی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران است.

نگاه آسمان دارای پروانه کسب فروش پرنده های هدایت پذیر از دور (پهپاد) از درگاه ملی مجوزهای کشور و مرجع رسمی مجوزهای کسب و کار در کشور و دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور/اتاق اصناف ایران است.

 • نام شرکت و نام برند محصولات چیست؟

نام ثبتی شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان است. برند شرکت نیز نگاه آسمان است. محصولات شرکت نیز با برند آسمان عرضه می شود.

 • آدرس شرکت و کارخانه در کجا واقع شده است؟

نگاه آسمان شاید تنها مجموعه یکپارچه و متمرکز پهپادی در کشور باشد که کلیه امکانات و زیر ساخت های فعالیت خود را در یک فضای یکپارچه مهیا کرده است. آدرس مجموعه در تهران، اتوبان فتح، روبروی فتح 17، خیابان حاج اکبری (کرمی)، کوچه 4، پلاک 3 است. بخش اداری، سالن تولید، کارگاه تعمیرات و سالن آموزش در این مجموعه قرار دارد.

 • تلفنهای تماس مجموعه چیست؟

تلفن مجموعه 02166809977 است که در ساعات اداری شنبه تا چهارشنبه 9 تا 13 و 13:30 تا 17 و پنج شنبه 9 تا 13 پاسخگوی شما هستند. در خصوص پشتیبانی محصولات نیز، هر مشتری دارای یک گروه اختصاصی است.

 • ایمیل مجموعه چیست؟

ایمیل مجموعه info@NAuav.ir و دبیرخانه مجازی شرکت به آدرس  https://nauav.ir/crm/fax قابل مشاهده است.

 • سوابق شرکت محترم را مطرح فرمایید؟

نگاه آسمان از سال 88 در حوزه پهپادهای غیر نظامی فعالیت داشته و جزو اولین مراکز فعال در این حوزه در کشور بوده است. حوزه غیرنظامی پهپادها در بخش های مختلف تصویربرداری، نقشه برداری، بازرسی هوایی و کشاورزی در این سالها توسعه یافته است. نگاه آسمان در همه بخش ها دارای رزومه درخشان است. در حوزه تصویربرداری مراکز دولتی و سازمانی زیادی را به این فناوری تجهیز کرده و آموزش های لازم را به آنها داده است. در حوزه نقشه برداری نیز بزرگترین شرکت های نقشه برداری توسط این شرکت با حوزه پهپاد آشنا شده و در حال حاضر در حال فعالیت هستند. در حوزه بازرسی هوایی نیز سازمان های بسیاری به این فناوری توسط نگاه آسمان تجهیز شده اند. در حوزه کشاورزی نیز از سال 95 و هم زمان با تولید اولین نمونه ها از پهپادهای سمپاش در جهان، نگاه آسمان جزو اولین شرکت ها بوده است که این محصولات را از درگاه قانونی گمرک وارد کشور و عرضه کرده است. از سال 1400 نیز همزمان با تحریم محصولات کشاورزی DJI در کشور، نگاه آسمان سالن تولید پهپادهای سمپاش را در مجموعه خود راه اندازی کرده است.

 • مشخصات فنی پهباد چیست؟ بدنه، پروانه، موتور، تعداد موتور، جنس و نوع نازل، نوع پاشش، تعداد نازل، صافی و یا توری و …

مشخصات پهپاد و موارد مقایسه در یک جدول در فایل PDF در وب سایت شرکت قرار داده شده است. https://www.nauav.ir/aseman-agriculture-drone-price-list

همچنین در لینک زیر مشخصات پهپاد سمپاش 20 لیتری آسمان مدل Plus  نیز به جزئیات فنی درج شده است.

 • مسافت طی شد جهت هر بار شارژ چه مقدار است؟

میزان محلول پاشی پهپادهای سمپاش براساس هکتار بستگی به نوع نازل و ارتفاع محلول پاشی دارد. ولی به صورت متوسط و براساس اعداد استاندارد در این حوزه هر پهپاد سمپاش 20 لیتری مدل Aseman N20 Plus با توجه به نوع باتری که باتری 28000 mAh بر روی آن نصب شده با هر بار شارژ باتری در طول 13 دقیقه با ارتفاع پرواز 2 متری با نازل های تی جت از سطح گیاه قادر است به میزان 2 هکتار را به صورت واقعی محلول پاشی کند و در نهایت 20 تا 25 درصد باتری نیز ذخیره داشته باشد. پهپادهای سمپاش آسمان در مدل 20 لیتری دارای ریموت کنترل با برد پروازی 1 کیلومتر و در مدل 30 لیتری داری ریموت کنترل با برد پروازی 3 کیلومتر است. در مدل 20 لیتری برد ریموت کنترل قابل افزایش بوده است. اما طبق تجربه میدانی و استفاده مشتریان از پهپاد ما نیازی به افزایش برد پروازی نداشته ایم.

مدل 30 لیتری با نام Aseman N30 نیز با ارتفاع پروازی 3 متر و نازل های میکرونر نیز می تواند در هر پرواز 12 دقیقه ای با یک بار شارژ باتری به میزان 3 هکتار را محلول پاشی نماید. در هر دو مدل سرعت پرواز پهپاد بر روی مزارع 7 متر در هر ثانیه است.

ارتفاع پرواز، میزان پاشش، سرعت پرواز در هر عملیات قابل تنظیم است و اعداد درج شده اعداد استاندارد این حوزه در همه پهپادها می باشد.

 • پهپاد تا چه ارتفاعی پرواز میکند؟

به دلیل موارد امنیتی این ارتفاع محدود شده است و اعداد آن 10 تا 20 متر تنظیم شده است. همین اعداد نیز بیشتر از نیاز استفاده در این کاربری است. معمولا در مزارع کشاورزی ارتفاع پاشش 1.5 تا 3 متر از سطح گیاه تنظیم می شود.

 • وزن خالص پهباد و وزن آن با باطری چه مقدر است؟

وزن پهپاد و دیگر مشخصات فنی در صفحه معرفی هر محصول درج شده است
https://nauav.ir/n20-plus-specs

 • پهباد در حالت باز و بسته چه ابعادی دارد؟

ابعاد پهپاد و دیگر مشخصات فنی در صفحه معرفی هر محصول درج شده است.
https://nauav.ir/n20-plus-specs

 • چه نوع سنسورهایی در پهپاد به کار رفته است؟

در کلیه پهپادهای آسمان 3 سنسور به کار رفته است: سنسور اول سنسور موانع سنج از قسمت جلو است. سنسور دوم سنسور موانع سنج از قسمت عقب است و سنسور سوم نیز سنسور تنظیم کننده ارتفاع در هنگام پرواز است و محلول پاشی است.

 • نوع و ابعاد باطری را مطرح فرمایید؟

نوع باتری در کلیه پهپادهای سمپاش لیتیوم پلیمر است و ظرفیت باتری در پهپادهای سمپاش 20 لیتری 22000 و 28000 و در پهپادهای 30 لیتری 28000 میلی آمپر ساعت است و تعداد سلول های باتری 14 سلولی است. باتری ها در پهپادهای سمپاش آسمان از نوع هوشمند دارای برد BMS هستند که به جزئیات مشخصات باتری از جمله سریال نامبر، میزان درصد باتری، ولتاژ هر سل و … را در صفحه نمایش نشان می دهند. باتری های هوشمند دارای برد BMS در افزایش سطح ایمنی پهپادها بسیار نقش پر رنگی دارند.

ابعاد باتری نیز در صفحه مشخصات پهپاد در صفحه هر محصول به جزئیات درج شده است.

 • مدت زمان مداومت پرواز چقدر است؟

کلیه پهپادهای محلول پاش با هر باتری در حدود 12 تا 14 دقیقه پرواز می کنند و در این زمان 2 تا 3 هکتار را سمپاشی می کنند. به این دلیل زمان پرواز پهپاد به صورت بازه ای از 12 تا 14 دقیقه عنوان شده است چون در هر پرواز شرایط محیطی و شکل زمین با یکدیگر متفاوت است که این باعث کم یا زیاد شدن زمان پرواز می شود.

 • عمر باطری برای پرواز چند هکتار میباشد؟

ما در پهپادهای آسمان از باتری آلمانی Tattu استفاده می کنیم که بهترین باتری های موجود در این حوزه اند. عمر باتری ها در کاتالوگ رسمی تولید کننده 300 تا 400 بار سیکل کامل شارژ درج شده ولی ممکن است عمر باتری کمتر یا بیشتر از این بازه باشد. در واقع عمر باتری های لیتیوم پلیمر به صورت واقعی براساس نوع و نحوه استفاده از آن در طول مدت مصرف به دست می آید. ما در ابتدا، یک آموزش کامل در خصوص نحوه نگهداری از باتری ها داریم که کمک می کند عمر باتری ها افزایش یابد.

 • آیا شارژ با ژنراتور در عمر باطری تاثیر دارد؟

شارژ باتری ها با ژنراتور تاثیری در عمر آنها ندارد به این دلیل که هم باتری و هم شارژر پهپاد هوشمند و دارای برد Battery Management System است. البته ما یک مقاله کامل در خصوص انتخاب ژنراتورهای مناسب برای پهپادهای محلول پاش داریم که می توانید آن را نیز مطالعه نمایید.

 • وضعیت پرواز و نقاط کور در بارندگی، دما، گرد و غبار را مطرح فرمایید؟

پهپادهای محلول پاش معمولا به صورت کامل ضد آب نیستند و قسمت های مختلف آنها دارای درجه حفاظتی مختلف است. برای مثال سسنورهای موانع سنج که بر روی پایه فرودها نصب شده دارای درجه حفاظتی IP67 است. یا برخی از قسمت های بدنه کاملا ضد آب هستند.

شما در کلیه پهپادهای سمپاش مجاز به پرواز در آب و هوای بارانی نیستید. پهپادهای سمپاش معمولا در دماهای مختلف مشکلی برای پرواز ندارند. معمولا در جنوب کشور در فصول گرم سال برای راحتی تیم پروازی در شب عملیات سمپاشی انجام می شود.

در هنگام تمیزکاری و شستشوی دستگاه نیز بعد از عملیات سمپاشی راهنمای جامعی وجود دارد که در آموزش های زمان تحویل خدمت شما ارائه می گردد.

 • عرض پاشش و میزان پاشش چقدر است؟

میزان محلول پاشی پهپادهای سمپاش براساس هکتار بستگی به نوع نازل و ارتفاع محلول پاشی دارد. ولی به صورت متوسط و براساس اعداد استاندارد در این حوزه هر پهپاد سمپاش 20 لیتری مدل Aseman N20 Plus با توجه به نوع باتری که باتری 28000 mAh بر روی آن نصب شده با هر بار شارژ باتری در طول 13 دقیقه با ارتفاع پرواز 2 متری با نازل های تی جت از سطح گیاه قادر است به میزان 2 هکتار را به صورت واقعی محلول پاشی کند و در نهایت 20 تا 25 درصد باتری نیز ذخیره داشته باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.nauav.ir/?p=5432
اشتراک گذاری:
نگاه آسمان
نگاه آسمان اولین مجتمع تولیدی، آموزشی و خدماتی در حوزه پهپاد تجاری و صنعتی در کشور است. این شرکت از سال 1388 در این صنعت نوظهور در حال فعالیت است.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد متن پرسش و پاسخ با یکی از مشتریان در خصوص پهپادهای سمپاش آسمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.