گزارش تحویل پهپاد سمپاش 20 لیتری آسمان در اهواز

1109 بازدید
خرید و قیمت پهپاد سمپاش 20 لیتری در اهواز خوزستان

پهپاد سمپاش 20 لیتری آسمان مدل Aseman N20 Plus نسخه توسعه یافته پهپادهای سمپاش آسمان است که توسط مجموعه نگاه آسمان تولید شده است. Aseman N20 Plus را می توان بهترین پهپاد سمپاش مونتاژی و تولید داخل در کشور نامید که از بهترین قطعات تولید پهپادهای سمپاش ساخته شده است.

این مدل اولین مدل مونتاژ شده در کشور است که دارای پایه فرودهای جدید و باتری ارتقاء یافته است.

تغییرات ایجاد شده در این مدل، این پهپاد را تبدیل به یک ربات پرنده کارآمد در صنعت کشاورزی کرده است. بازخوردهای مشتریان و خریداران این پهپاد تا به امروز بسیار رضایت بخش و مثبت بوده است.

نگاه آسمان این پهپاد را با خدمات آموزش و تحویل در محل به فروش می رساند. در ادامه گزارش کامل یکی از تحویل های شرکت نگاه آسمان را در جنوب کشور مطالعه خواهید کرد.

پهپاد سمپاش 20 لیتری شرکت نگاه آسمان Aseman N20 Plus

آسمان از جدیدترین قطعات حوزه پهپادهای سمپاش ساخته می شود. در مدل پلاس ما از پایه فرودهای جدید استفاده کرده ایم. هدف از به کاربردن این پایه فرودها، امکان استفاده از مخزن جامدپاش یا بذرپاش در این پهپاد است. همچنین در این پهپاد از موتورهای سری PLUS و باتری هوشمند با ظرفیت 28000 mAh استفاده شده است.

باتری های 28000 mAh با افزایش زمان پرواز امکان سمپاشی واقعی تا 2 هکتار با نازل های تی جت و 3 هکتار با نازل های میکرونر را در حالت بسیار مطمئن برای این پهپاد به ارمغان می آوردند.

همچنین موتورهای سری Plus باعث شده پهپاد به صورت ایمن به عملیات محلول پاشی بپردازد و کمترین فشار بر روی ساختار و موتورها وارد شود.

در این مدل از فریم ور و نسخه اختصاصی آپدیت سیستم کنترل پرواز استفاده شده است.

در پهپاد سمپاش 20 لیتری آسمان شما می توانید از دو نوع نازل استفاده کنید. نازل های Teejet و نازل های میکرونر. این پهپاد در ابتدا می تواند با هر یک از این نازل ها سفارش داده شود و در نهایت بعد از انتخاب هر یک از نازل ها در هر زمان در طول استفاده، نازل آن جابجا شود.

خدمات سمپاشی با پهپاد در کوت عبدالله اهواز / خوزستان

ما در اهواز / خوزستان در منطقه کوت عبدالله تجربه تحویل یک پهپاد سمپاش را در بهمن ماه 1402 داشتیم. آقای ناصری که قبلا خود نیز تجربه استفاده از مدل های دیگر پهپادهای سمپاش را داشت خریدار این پهپاد بود.

آقای ناصری با حضور در مجموعه نگاه آسمان بعد از انجام تحقیقات زیاد این خرید را انجام داد. ایشان در دوره مهارت خلبانی پهپاد نگاه آسمان در بهمن ماه 1402 شرکت کرد و با نمره قبولی موفق شد گواهینامه اپراتوری و خلبانی پهپاد سمپاش را دریافت نماید.

آقای ناصری اطلاعات خوبی در دوره آموزشی مهارت خلبانی کسب کرده بود و به صورت کامل نسبت به زیر سیستم ها، آیرودینامیک و فیزیک مولتی روتورها آشنا بود. او اطلاعات کاملی در خصوص قوانین پروازی و قوانین مصوب حوزه پهپادهای غیر نظامی داشت. به همین دلیل در روز آموزش میدانی و تحویل پهپاد سمپاش، به راحتی مطالب و آموزش ها را فرا می گرفت.

ما همراه با دیگر همکاران در مجموعه نگاه آسمان برای آموزش و تحویل پهپاد به اهواز رفته بودیم. آقای محمدی همکار فعال در حوزه آموزش و همچنین آقای مرادی از همکاران بخش فنی نیز در این برنامه تحویل به همراه ما بودند.

آقای ناصری در تهران تجربه پرواز با کوادکوپتر را در سایت پروازی باغ ملی گیاهشناسی ایران در دوره مهارت خلبانی پهپاد تجربه کرده بود و به راحتی رادیوکنترلر را به دست گرفت و پرواز دستی با پهپاد را انجام داد.

آقای محمدی هم نکات دیگر در خصوص پرواز را به آقای ناصری منتقل کرد. روز اول آموزش ما با بیان آموزش های تئوری و پرواز دستی و غیر خودکار به پایان رسید.

آقای ناصری در انتهای روز اول آموزشی به تعداد دو باتری با پهپاد پرواز دستی انجام داد و کامل با فرامین آن آشنا شد. در این برنامه علاوه بر آموزش، همه موارد فنی پهپاد به صورت عملی تست شد. از عملکرد شارژر، باتری ها، ریموت کنترلر و خود پهپاد

آقای ناصری در اهواز هم در حوزه کشاورزی فعال است و دارای زمین کشاورزی است و هم قصد دارد با پهپاد به دیگر کشاورزان منطقه خدمات سمپاشی ارائه دهد.

ویژگی های سمپاشی با پهپاد

سمپاشی با پهپاد ویژگی ها و مزیت های بسیار زیادی نسبت به روش قدیمی و سنتی دارد. در سمپاشی با پهپاد، به مقدار بسیار قابل توجهی مصرف آب کاهش می یابد. مصرف سموم و آفت کش ها نیز به مراتب کاهش می یابد و ما محصولات ارگانیک تری خواهیم داشت. با پهپاد می توان به نسبت 3 تا 4 برابر سریع تر کار سمپاشی را انجام داد.

در سمپاشی با پهپاد لهیدگی محصول و خرابی زمین کشاورزی را نخواهیم داشت. در روش سمپاشی با پهپاد، نیروهای انسانی درگیر مسمویت های ناشی از سموم نخواهند شد. در سمپاشی با پهپاد در هر زمان از شبانه روز می توان سمپاشی را انجام داد.

پهپاد سمپاش در سال های اخیر به دلیل مزیت های بسیار زیاد و قابل توجه در جهان مورد استفاده قرار گرفته اند. شرکت های بسیاری در جهان به تولید این پهپادها می پردازند. در ایران نیز از سال 1395 به صورت رسمی فعالیت ها در این حوزه آغاز شده است.

تصویر بالا مربوط است به پرواز پهپاد سمپاش آسمان با ظرفیت 20 لیتر بر روی مزارع کشاورزی استان خوزستان / اهواز. پهپاد آسمان با باتری 28000 mAh می تواند در هر پرواز 13 دقیقه ای با نازل های Teejet به میزان 2 هکتار را با ارتفاع 2 متر به صورت واقعی سمپاشی کند. این پهپاد با نازل های میکرونر در همین مدت زمان در ارتفاع 3 متری می تواند به راحتی به میزان 3 هکتار محلول پاشی را انجام دهد.

پرواز آسمان بر روی مزارع کشاورزی با سرعت یکنواخت و قابل تعریف انجام می شود. بر طبق استانداردها معمولا سرعت پرواز 6 تا 7 متر در هر ثانیه تنظیم می شود و معمولا ارتفاع پرواز بر روی مزارع نیز 2 تا 3 متر است. سنسور زیرین پهپاد سمپاش آسمان می تواند در هر لحظه ارتفاع این پهپاد را با توجه به پستی و بلندی های زمین تنظیم کند.

پهپادهای سمپاش علاوه بر محلول پاشی بر روی محصولات زراعی در باغات نیز مورد استفاده قرار می گیرند. پهپاد سمپاش آسمان در برنامه تحویل در اهواز بر روی نخل های خرما نیز عملیات محلول پاشی را با موفقیت انجام داد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.nauav.ir/?p=5368
اشتراک گذاری:
نگاه آسمان
نگاه آسمان اولین مجتمع تولیدی، آموزشی و خدماتی در حوزه پهپاد تجاری و صنعتی در کشور است. این شرکت از سال 1388 در این صنعت نوظهور در حال فعالیت است.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد گزارش تحویل پهپاد سمپاش 20 لیتری آسمان در اهواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.