Zenmuse L1 لیزر اسکنر پهپاد ماتریس 300 RTK

3677 بازدید

زنمیوس ال ۱ یا بهتر است بگوییم Zenmuse L1 انقلابی در حوزه ارائه خدمات نقشه برداری دقیق هوایی با پهپاد است. در سرتیتر توضیحات سایت Dji تولیدکننده این محصول این عبارت نقش بسته است. Instant Clarity. Superior Accuracy سیستمی یکپارچه با شفافیت و وضوح بالا و دقت فوق العاده


ادغام Lidar و RGB یک راه حل جدید برای نقشه برداری هوایی با پهپاد

Zenmuse L1 یک ماژول لیدار محصول شرکت Livox، یک IMU با دقت بالا و یک دوربین با CMOS یک اینچی را در یک گیمبال یا استابلایزر سه محوره ادغام کرده است. زنمیوس ال یک هنگامی که با پهپاد Matrice 300 RTK و نرم فزار Dji Terra استفاده می شود، یک راه حل کامل را برای دست یابی به داده های سه بعدی در زمان واقعی را در طول روز ارائه می دهد و به طور کارآمد و دقیق، جزئیات ساختارهای پیچیده را ضبط می کند و مدل های بازسازی شده بسیار دقیق را ارائه می دهد.

مشخصات و ویژگی های کلیدی Zenmuse L1

مشحصات فنی دوربین zenmuse L1 پهپاد نقشه برداری هوایی ماتریس 300
  1. ادغام یک ماژول لیدار، یک دوربین RGB و یک IMU با دقت بالا
  2. راندمان و بازده بالا (پوشش ۲ کیلومتر مربع ۲۰۰  هکتار با هر پرواز)
  3. دقت بالا (دقت عمودی ۵ سانتی متر و دقت افقی ۱۰ سانتی متر)
  4. میزان نقاط سنجشی: ۲۴۰٫۰۰۰ نقطه بر ثانیه PTS/s
  5. پشتیبانی از سه سیستم بازگشتی و انعکاسی
  6. محدوده تشخیص ۴۵۰ متری با ۸۰ درصد خاصیت بازتابی klx صفر
  7. درجه حفاظتی نفوذپذیری IP44
  8. مشاهده زنده ابرنقاط

کارایی استثنایی Zenmuse L1 برای پهپاد ماتریس ۳۰۰ RTK

مدلهای ابر نقطه ای با رنگ های واقعی نقشه برداری هوایی

با استفاده از ماژول Lidar frame Livox محصول شرکت Livox با FOV زاویه دید ۷۰ درجه و یک دوربین نور مرئی با یک سنسور ۱ اینچی اطلاعات ابر نقاط را با پوشش ۲ کیلومتر مربع (۲۰۰ هکتار) در هر پرواز را به صورت مدلهای ابر نقطه ای با رنگ های واقعی، آنی و در لحظه بدست آورید.

دقت بی نظیر زنمیوس L1 لیزر اسکنر ماتریس ۳۰۰

دقت بی نظیر زنمیوس L1 پهپاد ماتریس 300

به لطف وجود یک IMU با دقت بسیار بالا و یک سنسور ویژن بصری برای ایجاد دقت در موقعیت یابی و تلفیق داده های GNSS در نتیجه یک خروجی به دقت سانتی متر ارائه می شود.

دوربین لیدار lidar برای پهپاد

آمادگی برداشت تصاویر و داده هر زمان که شما آماده پرواز باشید

درجه حفاظتی نفوذپذیری IP44 امکان کار و نصب Zenmuse L1 را بر روی ماتریس ۳۰۰ و فعالیت این سیستم یکپارچه را در محیط های بارانی یا مه آلود فراهم می کند. روش اسکن ماژول Lidar شما را قادر می سازد شب ها نیز پرواز کنید.

ماژول Lidar شرکت Livox برای پهپاد

با  Zenmuse L1 در هنگام پرواز می توانید داده ها را مشاهده کنید

در ماژول Lidar شرکت Livox فریم و قاب لیدار تا ۱۰۰ درصد نتایج ابر نقطه موثر را ارائه می دهد.
محدوده تشخیص ۴۵۰ متری با بازتاب پذیری ۸۰ درصد در ۰ klx و محدوده تشخیص ۱۹۰ متری با بازتاب پذیری ۱۰ درصد با ۱۰۰ klx
میزان نقاط موثر ۲۴۰٫۰۰۰ pts/s
پشتیبانی از سه سیستم بازگشتی و انعکاسی
دارای حالت اسکن خطی و حالت اسکن غیر تکراری

دوربین نقشه برداری برای پهپاد ماتریس 300

با Zenmuse L1 همه چیز در معرض دید شماست

سیستم یکپارچه Zenmuse L1 دارای یک دوربین RGB با سایز سنسور ۱ اینچی CMOS و شاتر مکانیکی است.

با زنمیوس ال ۱ جزئیات دقیق در اختیار شماست

وجود IMU با دقت بالا، دقت ۰٫۰۲۵ درجه در محورها و موتورهای رول و پیچ و دقت ۰٫۰۸ درجه در محور و موتور یاو را به ارمغان می آورد. وجود سنسور ویژن یا بصری برای ایجاد دقت بیشتر در موقعیت یابی GNSS و IMU و RGB Date Fusion

کوادکوپتر ماتریس 300 با دوربین نقشه برداری هوایی لیدار L1

مشاهده زنده Point Cloud در مانیتور اسمارت ماتریس ۳۰۰

خلبان و هدایت کننده پهپاد ماتریس ۳۰۰ RTK می تواند در هر لحظه به کمک ریموت کنترل دستگاه که مجهز به یک مانیتور و صفحه نمایش حرفه ای ست ابر نقطه های ایجاد شده را به صورت لحظه ای در هر زمانی مشاهده و اطلاعات آن را برداشت نماید در این این صورت خلبان در هر لحظه این تغییرات را می بیند و می تواند برای انجام دقیق پروژه تصمیمات جدیدی را بگیرد. همچنین اپراتور می تواند بلافاصله بعد از اتمام هر پرواز، داده های ابر نقطه ای و کیفیت کارهای میدانی را بررسی و در نهایت تایید نماید.


اندازه گیری بر روی تصویر زنده و حاشیه نویسی اطلاعات مهم

با استفاده از قابلیت اندازه گیری آنی بر روی صفحه نمایش و درج اطلاعات مهم پروژه میتوانید اطلاعات دقیقی را جمع آوری کنید.

نرم افزار Dji terra پهپاد

پردازش یک مرحله ای و سریع

نرم افزار Dji Terra علاوه بر انجام محاسبات داده های POS، داده های IMU و GNSS را برای محاسبه ابر نقطه ای و نور مرئی به هم متصل می کند، بنابراین شما می توانید بدون زحمت و بسیار سریع در یک مرحله مدل های بازسازی شده و گزارش های دقیق تولید کنید.

فضاها و سناریوهای کاربردی زنمیوز L1 شرکت Dji

Zenmuse L1 در نقشه برداری توپوگرافی یک منطقه می تواند بسیار سریع با استفاده از مدل های دقیق تشخیص دیجیتال ارتفاع، به سرعت نقشه هایی توپوگرافی را تولید کند.

کاربرد پهپاد در ساخت و ساز معماری و مهندسی

با لیدار Zenmuse L1 شرکت دی جی آی در حوزه معماری، مهندسی و ساخت و سایز به اختصار AEC و نقشه برداری، با استفاده از ابرهای نقطه ای بسیار دقیق و مدلهای سه بعدی چرخه و فرآیند کامل ساخت و پیشرفت یک پروژه را مدیریت کنید.

کاربرد پهپاد در زلزله

با lidar زنمیوس L1 در مواقع بحرانی و اضطراری می توانید با پایش مناطق بحرانی برای مثال در وقوع بلایای طبیعی همچون زلزله اطلاعات مهم و دقیقی را با برداشت ابر نقاط رنگی برای تصمیم گیری بعدی در این شرایط جمع آوری کنید.

کاربرد پهپاد پلیس امنیتی انتظامی

Zenmuse L1 قادر است بر روی پهپاد ماتریس ۳۰۰ RTK نصب شود در حوزه امنیتی، انتظامی و پلیسی نیز می تواند برای تعیین موقعیت صحنه جرائم و جمع آوری اطلاعات برای تصمیم گیری و اجرای قانون نیز به کمک آید.

کاربرد پهپاد دکل فشار قوی و خطوط انتقال نیرو

لیزر اسکنر Zenmuse L1 میتوان در حوزه انرژی و بررسی زیر ساخت ها که معمولا دارای ساختار پیچیده و پراکنده هستند نیز بهره برد.

کاربرد پهپادها در حوزه کشاورزی

زنمیوس ال 1 در حوزه های مدیریت کشاورزی و جنگلداری می توان به جمع آوری اطلاعات از تراکم پوشش های گیاهی، مساحت و حجم پوشش ها و روند رشد و پیشرفت پوشش های گیاهی پرداخت.


در این محتوا سعی کردیم به دقت ترجمه و برگردان به فارسی را انجام دهیم. شما می توانید از روی محتوا و مرجع اصلی انگلیسی موارد را مطابقت دهید.


عرضه این محصول توسط شرکت نگاه آسمان همانند پهپادهای ماتریس ۳۰۰ RTK که توسط این مجموعه برای اولین بار در ایران انجام شد نیز آغاز شده است. در این خصوص می توانید با ما ارتباط برقرار نمایید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.nauav.ir/?p=185
اشتراک گذاری:
نگاه آسمان
نگاه آسمان اولین مجتمع تولیدی، آموزشی و خدماتی در حوزه پهپاد تجاری و صنعتی در کشور است. این شرکت از سال 1388 در این صنعت نوظهور در حال فعالیت است.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد Zenmuse L1 لیزر اسکنر پهپاد ماتریس 300 RTK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.